Rewolucja, a może kaizen?

Chcesz coś zmienić w życiu? Może masz takie wyobrażenie jak przeobrażasz swoje życie, wiele zmian naraz, nowa organizacja, całkowicie nowy plan dnia. Rewolucja!

Rozczaruję Cię :/

Najlepsze efekty w dokonywaniu jakichkolwiek zmian osiągane są wtedy, kiedy zmiany wprowadza się pojedynczo. Dodatkowo małymi krokami, zgodnie z japońską filozofią kaizen.

Co to oznacza w praktyce? Jeśli chcesz coś zmienić w życiu, zrób listę tych rzeczy i ułóż je hierarchicznie, od najważniejszej do najmniej ważnej lub po prostu wybierz najważniejszą na ten moment.

1. Przemyśl co oznacza ta zmiana dla Twojego życia i jak wpłynie na świat wokół.

2. Zastanów się nad motywacją, po co chcesz to zrobić, co Ci to da?

3. Wyobraź sobie swój codzienny czas.

Chcesz coś dodać do tego co jest, w takim razie pomyśl co poświecisz w zamian, z czego zrezygnujesz, aby zrobić miejsce dla nowego?

A może chcesz się czegoś pozbyć ze swojego życia, np. jakiegoś niesłużącego Ci przyzwyczajenia? W tym przypadku pamiętaj, że mózg i życie nie znosi pustki. Będziesz musiał zagospodarować ten czas, już dzisiaj wymyśl jak mógłbyś to zrobić. Inaczej to zrobi się samo za Ciebie i możesz nie być zadowolony, jak jeden nawyk niepostrzeżenie zmienia się w inny 🙂

Następnym razem test gotowości na zmianę.

Brak możliwości komentowania.