Zmiana i co może wyobraźnia.

Zmiana. Bez względu na to czy masz gotowość do zmiany czy jeszcze nie, potrzebujesz się przygotować.

Wyobraź sobie samolot, do którego wsiadasz. Powoli podjechał na miejsce. Jego silniki pracują. Kiedy już wszyscy zajęli miejsce, samolot powoli cofa i zmienia tor ruchu. Powoli rozpędza się na pasie startowym.

Nim uniesie się do góry w przestworza, rozgrzewa silniki, przygotowuje się do podniesienia i do pokonania odległości, drogi z miejsca na miejsce. Zanim wyląduje powoli zwalnia. Hamuje. I już jest. Wysiadasz, w innym miejscu.

Wyobraź sobie swoją podróż ze zmianą jak tą samolotem. Jeśli jesteś gotowy do lotu, masz za sobą zdobywanie wiedzy i doświadczenia, wsiadasz za stery i lecisz. Wystarczą tylko małe przygotowania.

Jeśli nie umiesz latać, musisz się wcześniej nauczyć. Zdobyć know how. Jeśli już masz wiedzę jak, ale czujesz niepewność, możesz trochę więcej poćwiczyć, nieco dłużej spędzisz na pasie startowym, pokołujesz aż poczujesz, że to jest ten moment, że jesteś gotowy wzbić się do góry, aby polecieć tam gdzie chcesz.

Co oznaczają te przygotowania w Twojej codzienności? To między innymi lęki i ich oswajanie. Samodyscyplina, ćwiczenia silnej woli i cierpliwości, przygotowanie na niepowodzenia i ich akceptacja, zmiany planów.

Przyjrzenie się jeszcze dokładniejsze jak zmiana lub brak zmiany wpłynie na Ciebie i na innych. A może rzeczywistość jest zupełnie inna niż Ci się wydaje wg Twoich przekonań?

I na koniec, a zarazem na początek procesu zmiany. Wyobraź sobie co będzie, jeśli pozostanie tak jak jest teraz. Wyraźnie wyobraź sobie tę sytuację. Jutro, pojutrze, za kilka miesięcy i lat. Pozostajesz tym kim jesteś. Podoba Ci się to co widzisz? A teraz wyobraź sobie, że dokonałeś upragnionej zmiany. Zobacz co Cię otacza, co się zmieniło wokół. Jak teraz się czujesz?

Brak możliwości komentowania.